Dálnici policisté uzavřou v obou směrech mezi 168. a 178. kilometrem od devíti hodin večer do jedenácti dopoledne následujícího dne. „Za normálních okolností se tyto demolice dělají při víkendových uzavírkách. Po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic jsme však akci uspíšili, abychom využili mírného svátečního provozu. Pro řidiče je navíc komfortní, že objízdná trasa vede v tomto případě takřka paralelně s uzavřeným úsekem,“ uvedl vedoucí projektu ze společnosti Metrostav Jiří Zapadlo.

Brno 18.4.2020 - demolice mostu na dálnici D1
Hodinové trhání betonu. Mosty na dálnici D1 v noci padly k zemi

Demolice obstará patnáct bagrů s hydraulickými nůžkami a kladivy, podílet se na ní bude sedmdesát pracovníků. Oba mosty nejprve postupně položí na podkladový polštář, následně konstrukci rozdrtí na stavební suť. Po vyčištění jízdních pásů poté policie do úseku znovu pustí dopravu.

S modernizací dálničního úseku začali pracovníci Metrostavu v březnu. Po demolici pěti nadjezdů v následujících dnech začnou modernizovat střední dělící pás.

Auta unikla těsně, u dálnice se zřítil vírník. Zraněného pilota vytáhli řidiči.
VIDEO: Vírník se zřítil přímo na dálnici. Jen náhodou nesmetl žádné z aut

Mezi Ostrovačicemi a Devíti kříži pracují na modernizaci více než desetikilometrového úseku, který patří mezi nejvíce poškozené na celé dálnici. „Cílem projektu je rozšířit stávající komunikaci a kompletně rekonstruovat její povrch, dálniční most, nadjezdy a další objekty. Součástí stavby je také vybudování dvou zcela nových nadchodů pro zvěř. Veškeré nové mostní konstrukce jsou přitom dimenzovány tak, aby umožnily případné rozšíření dálnice o další jízdní pruh v každém směru," řekl mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.