Jedním z nich je Drahoslav Macháček. „Za dnešek nám vznikla škoda asi za třicet milionů. S ostatními majiteli chceme žalovat magistrát a žádat náhradu,“ vzkázal ve čtvrtek ředitel podniku.

Ulice podle něj měla zůstat jednosměrně průjezdná. „Na magistrátu mi řekli, že u zákazových tabulí je napsané, že dopravní obsluze je vjezd povolený. To tam ale není,“ poukázal Macháček.

Černá skládka ve Vinohradské ulici.
Zakládali skládku. Strážníkům tvrdili, že chystají stavební základy

S ním nesouhlasí místostarosta Králova Pole Petr Souček. „Viděl jsem to tam, firmy by s tím neměly mít problém,“ uvedl. Dodal, že informace k uzavírce jsou na webu městské části. „Přesný harmonogram ale neznáme,“ podotkl.

Podle magistrátu problémy způsobilo špatné umístění značky a absence povolení u řidičů aut. "Ulice byla uzavřená celou dobu jen jednosměrně. Problém vznikl s umístěním značky, která umožňovala vjezd pouze dopravní obsluze. To zahrnovalo i například zaměstnance firem, které v ulici sídlí. Jednalo se ale o stovky lidí, kteří do ulice potřebovali vjet, a vznikly potíže s prokazováním oprávněnosti vjezdu. Neměli je u sebe," vysvětlila za brněnský magistrát Anna Dudková.

Dodala také, že kvůli vzniklé situaci Odbor dopravy brněnského magistrátu ve čtvrtek vydal pokyn k úpravě značení a nyní už mohou ulicí jednosměrně projet všichni, a to bez nutnosti prokazovat, že v místě bydlí či pracují.

Policisté dopadli zloděje, který řádil po celé jižní Moravě. Na svědomí má téměř sto krádeží.
"Jubilea" se nedočkal. Zlodějského Fantomase dopadli těsně před stou krádeží

Státní silničáři, kteří mají opravu na starosti, se ve čtvrtek k situaci nevyjádřili.