Uzavírka potrvá až do konce června, a to konkrétně v úseku mezi Hořejší a Studenou. „Objízdné trasy vedou přes Provazníkovu/Porgesovu a třídu Generála Píky ve směru na Soběšice, Útěchov a Vranov. Ve směru na Merhautovu a Provazníkovu lidé mohou využít Okružní, třídu Generála Píky a Porgesovu," nastínil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Uzavírka mostu v Merhautově ulici v Brně a objízdné trasy.Uzavírka mostu v Merhautově ulici v Brně a objízdné trasy.Zdroj: kopemezabrno.czZároveň budou řidiči jezdit oběma směry v ulici Míčkova v úseku mezi Buchtovou a Lozíbky. Slezákova ulice bude jednosměrná v úseku mezi Míčkovou a Kohoutovou a bude zákaz levého odbočení z Třískalovy na Okružní. „Chodci mohou využít provizorní lávku, umístěnou vedle stávajícího mostu," zmínil Poňuchálek.

Uzavírka se dotkne také městské hromadné dopravy. Zástupci dopravního podniku doporučují cestujícím jedoucím z centra do sídliště Lesná využívat především tramvajové linky 7, 9 a 11 s přestupem na linky 44, 46, 57, 72 a 84 v zastávkách Zemědělská, Lesnická nebo Halasovo náměstí.

Uzavírka mostu v Merhautově ulici v Brně a změny v městské hromadné dopravě.Uzavírka mostu v Merhautově ulici v Brně a změny v městské hromadné dopravě.Zdroj: DPMB

„Pro přestup z trolejbusových linek 25 a 26 na linky 44, 46 a 72 směr Lesná doporučujeme použít zastávku Lesnická," uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Rekonstrukce mostu v Merhautově:

  • termín: 14. 2. – 30. 6. 2024
  • objízdné trasy: ve směru na Soběšice: přes Porgesovu/Provazníkovu a třídu Generála Píky
  • ve směru na Provazníkovu a Merhautovu: přes Okružní, třídu Generála Píky a Porgesovu
  • pro chodce: chodci mohou využít provizorní lávku u stávajícího mostu
  • ostatní dopravní úpravy:zobousměrnění Míčkovy v úseku Buchtova – Lozíbky
  • zjednosměrnění Slezákovy v úseku Míčkova – Kohoutova
  • zákaz levého odbočení z Třískalovy na Okružní