Už v úterý skončí práce v Bítešské ulici v Novém Lískovci. Řidiči museli ulici objíždět přes kruhový objezd u obchodního domu Campus Square. „Objížďka mi vadila, ale opravy byly potřeba. Jsem rád, že vše stihli v termínu. Nedávno jsem místem jel a silnice na objízdné trase ani náporem aut neutrpěla. Toho jsem se dřív bál,“ řekl Brňan Lukáš Frýželka.

Nové kontaktní pracoviště k parkovacím zónám v Brně.
Trvalo to hodinu, žehrali lidé na vyřizování parkovacích karet

Opravy mostu v Jihlavské ulici v Novém Lískovci také skončí v úterý. „Od středečního rána tam budou řidiči normálně jezdit. I když opravy nebyly jednoduché, zaměstnanci firmy pracovali dobře,“ sdělil Martin Pacák z brněnské pobočky Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Uzavírky v Brně stíhají dokončit včas• Práce na opravě mostu v Jihlavské ulici skončí podle harmonogramu v úterý. Řidiči ulicí projedou od středy.
• Bítešskou ulici také opraví dnes, jak bylo v plánu.
• Dělníci pracují také v kolejovém trojúhelníku u Moravského náměstí. Podle informací dopravního podniku i Brněnských komunikací mají práce skončit včas, tedy na konci srpna.
• Podle harmonogramu, na přelomu září a října, mají skončit i komplikace v Obřanské a Selské ulici.


Zásadní komplikace řešit nemuseli. „Od února do dubna jsme pracovali na jedné polovině mostu a od dubna na druhé,“ řekl stavbyvedoucí firmy Inženýrské a dopravní stavby Olomouc Martin Kolář.

Další uzavírky mají skončit na konci srpna. Podle informací Brněnského deníku Rovnost nic nenasvědčuje tomu, že se zpozdí.

Dělníci pracují třeba na kolejovém trojúhelníku u Moravského náměstí před kostelem sv. Tomáše. „Práce provádíme v koordinaci s dopravním podnikem a máme za to, že termín dodržíme,“ uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Ani představitelé dopravního podniku zpoždění nečekají.

Omezení komplikuje dopravu i v Obřanské a Selské ulici. „Měníme kolejnice v koordinaci s výměnou asfaltového koberce. Provoz tramvajové trati obnovíme společně se stavbou Valchařské na přelomu září a října,“ popsala mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Práce nekomplikují ani vysoké letní teploty. „Dokončovací fázi teplo neovlivní. Zatěžuje dělníky, ale na techniku vliv nemá. Komplikace mohou nastat třeba při betonování. To musí místo i kropit,“ vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka.

S tím, jak stavbaři práce stíhají, je spokojený náměstek primátora pro dopravu Richard Mrázek. „Počet staveb je letos poměrně velký, myslím, že lidé jsou relativně trpěliví. Předpokládáme, že velké stavby jako Koliště a Valchařská skončí dokonce v lehkém předstihu.“ podotkl Mrázek.

Za včasné dokončení prací je rád i Jiří Čtvrtníček z Brna. „Chtěl bych však, aby práce končily ještě dříve,“ prohlásil Čtvrtníček.

Líšeňská ulice v Brně s mimořádně úzkým jízdním pruhem.
Past na řidiče: jízdní pruh v Líšeňské měří na šířku méně než auto