Podle zkušeností policistů by v příštích dnech mohla být kolona menší a průjezdnost na D1 tedy lepší. „Řidiči budou hledat aleternativní trasy, jak se do Brna a opačným směrem dostat. První dny bývají krizové a pak si řidiči najdou příjemnější cestu," podotkl Malášek.

Stav mostů na silnici II/430 u Rohlenky je v bídném stavu.
Uzavírka mezi Brnem a Vyškovem začíná už v úterý. Doprava povede po dálnici D1

Jakákoliv nehoda v tomto úseku dálnice D1 bude mít podle Maláška pro policisty nejvyšší prioritu. „Nastalou situaci se budeme snažit řešit urychleně a přednostně. Radíme, pokud to jen jde, exponovanému místu se vyhnout a najít si alternativní trasu. Obecně pak platí, vyrazit s dostatečným časovým předstihem," poradil policejní mluvčí.

Pro auta, která nemohou dálnici využívat, vede objížďka přes Jíříkovice, Šlapanice a Bedřichovice. „Ta bude také sloužit v případě, že bude dálnice z jakéhokoliv důvodu neprůjezdná. V oblasti budou operovat jak hlídky dálniční policie, tak i policisté z dopravního inspektorátu Brno-venkov, případně z Brna či Vyškova," zmínil Malášek.

Ilustrační foto
Problémy s majiteli pozemků: zdržení u mostu u Rohlenky, u Blučiny vyvlastnění

Dělníci dva nynější mosty zbourají a postaví nový založený na pilotách. „Součástí stavby je i rekonstrukce přilehlých úseků silnice a sjezdů. Celkem se tu bavíme o délce úprav v rozsahu 285 metrů,“ informoval ředitel jihomoravské Správy a údržby silnic Roman Hanák. Kvůli nestabilní konstrukci stávajících mostů není provoz po silnici 430 při práci možný.

INFOBLOK
Stavba má trvat do konce roku 2023.
Náklady přesahují 28 milionů korun.
Částečný provoz může být v závěru září.