Dívka podle lékařů byla na světě jen tři hodiny. Dostala jméno Gabriela po zdravotní sestře, která ji vyndala z babyboxu. „Je to taková malá krásná panenka, je mi jí úplně líto. Určitě se najde někdo, kdo ji zahrne velkou láskou a bude mít krásný, spokojený život. “ řekla sestra Gabriela.

Zakladatel babyboxů v České republice Hess dal novorozenci jméno Žaneta. „Podle Žanety Dvořákové z Ústavu pro jazyk český, která si před několika dny dala práci a napsala rozsáhlý článek, jak jsou pojmenovávány děti z babyboxu,“ poznamenal Hess.

Podle slov primáře Wechslera se má novorozeně čile k světu. „Pupečník má podvázaný provázkem, ale je na první pohled je zdravá," hlásil Wechsler Hessovi.

Hess zároveň poprosil Českou mincovnu o další novorozenecký zlatý dukát. Už s číslem 234. „Děvčátko zvýšilo skóre holky versus kluci na 128:106," porovnal Hess.

close V babyboxu v Nemocnici Milosrdných bratří našli v pondělí novorozenou dívku. Dali jí jméno Gabriela. info Zdroj: Se souhlasem Nemocnice Milosrdných bratří zoom_in V babyboxu v Nemocnici Milosrdných bratří našli v pondělí novorozenou dívku. Dali jí jméno Gabriela.

V budově Nemocnice Milosrdných bratří je babybox v provozu od roku 2005. Umožňuje ženám v bezvýchodné zoufalé sociální situaci anonymně a beztrestně odložit své dítě a předat jej do bezpečného prostředí a náhradní rodinné péče. Babybox je trvale klimatizovaný a je opatřený násobnou signalizací, zabezpečující okamžité zajištění dítěte, kterému se následně dostane veškerá zdravotní a sociální péče.