Kluziště mohou Brňané poprvé vyzkoušet ve středu 6. prosince. „Chtěli jsme pro obyvatele naší městské části vymyslet nějaké sportovní vyžití i na zimu, kdy je možností méně. Vymysleli jsme proto kluziště, které vznikne na koupališti Biotop. Areál tak získá celoroční provoz,“ vysvětlil starosta městské části Brno-jih David Grund.

Ledová plocha v areálu koupaliště už získává jasné obrysy. Ve středu ráno dělníci pracovali na elektroinstalaci pod konstrukcí kluziště. „Plocha je v podstatě hotová, doděláváme mantinely a elektřinu. Už tady máme v barelech i speciální chladící kapalinu, která bude proudit v hadičkách pod ledem,“ ukázal reportérovi Deníku přímo na místě ředitel koupaliště Biotop Pavel Svrčina.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody v Brně
VIDEO: Vánoční strom na náměstí Svobody rozzářily tisíce světýlek. Podívejte se

Areál koupaliště je podle starosty Grunda i ředitele Svrčiny pro kluziště ideální. „Lidé tady najdou všechen potřebný komfort – toalety, šatny i občerstvení. Důležitá je i dobrá dostupnost elektřiny pro chlazení a osvětlení,“ vysvětlil starosta Grund. Lidé se podle něj v některé dny mohou těšit i na kulturní program, který je v areálu v plánu.

Zda na koupališti bude bruslení i v dalších letech, rozhodne podle starosty Grunda letošní zájem. „Zatím jsme si plochu jenom pronajali. Když ale bude zájem velký a provoz se vyplatí, zvažujeme, že si pro příští roky pořídíme kluziště vlastní,“ řekl starosta Brna-jihu.

Bruslení bude možné v areálu koupaliště od začátku prosince do konce února. Ve všední dny bude otevřeno ve dvou dvouhodinových blocích – od tří do pěti a od šesti do osmi hodin večer. V dopoledních hodinách budou kluziště využívat děti z brněnských škol a školek.

Pohled na břehy upuštěné Brněnské přehrady.
Netradiční pohled na Brněnskou přehradu. Proleťte se nad upuštěným Pryglem

O víkendech bude kluziště pro veřejnost otevřené i dopoledne. K podvečerním blokům přibudou dva dřívější – od devíti do jedenácti a od dvanácti do dvou hodin odpoledne. O svátcích bude mít kluziště zavřeno.

Dospělí si na Biotopu zabruslí za 130 korun, děti a důchodci budou mít vstup za sedmdesát korun. K dispozici budou i zvýhodněné rodinné vstupenky. Brusle si také mohou zájemci na místě půjčit nebo nabrousit.

Otevírací doba kluziště:
od 6. prosince do 29. února 2024
pondělí - pátek: 15.00 - 17.00, 18.00 - 20.00; pro školy a školky i dopoledne
sobota - neděle: 9.00 - 11.00, 12.00 - 14.00, 15.00 - 17.00, 18.00 - 20.00