Nevyužívanou třípodlažní budovu a stejně vysoký vnitřní dvorek nabízí město spolu s pozemky. Další jednopodlažní přístavek je určený k demolici. „Dle poskytnutých podkladů byl objekt zkolaudován v roce 1900. Do března 2016 měla budovu v pronájmu městská společnost Brněnské vodárny a kanalizace, od té doby je prázdná a nevyužívaná,“ sdělila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Osud nevyužívaného domu zpečetili městští radní na svém středečním jednání. Podle tři roky staré studie lze objekt přestavět na bytový dům s osmnácti byty a užitnou plochou přesahující tisíc metrů čtverečních. Dle vypracovaného posouzení oslunění a denního osvětlení obytných místností vyhoví požadavkům pouze místnosti z uliční části domu, tedy šest bytů. Zbylých dvanáct musí fungovat pouze jako ubytovací jednotky.

Firmou, která dražby uskuteční, se stala městská společnost CD Centrum Coms. „Nejnižší podání je stanoveno za cenu v místě a čase obvyklou na základě znaleckého posudku z roku 2021, podle kterého byla zjištěna cena obvyklá ve výši necelých šedesáti milionů korun. Elektronické dražby se ukazují jako velmi výhodné, jsem ráda, že je město v tomto volebním období začalo využívat,“ doplnila Vaňková.

Prodej čeká také pozemky v brněnských Černých polích s přesnou adresou Bieblova 18 a 20. Součástí jednoho z nich je i objekt bývalé mateřské školy. Město chce prodejem získat alespoň 25 570 000 korun. „Jedná se o pozemky v místě, kde se Bieblova ulice napojuje na třídu Generála Píky. Z jedné strany sousedí s řadou panelových domů a z druhé strany je stavba užívaná jako sídlo společnosti. Součástí je i objekt dnes nevyužívané dvoutřídní mateřské školy,“ uvedl radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Stejný postup se městu osvědčil již v případě dražby chátrajících domů v ulici Milady Horákové. Za dvojici domů v lukrativní části Brna zaplatil kupec 131 milionů korun. Znalec v posudku přitom cenu nemovitostí nedaleko centra ohodnotil na necelých devětadvacet milionů. Výsledná částka tak představovala 453,5 procent původní ceny. „Jsem rád, že se potvrdil náš odhad, že prodej majetku formou otevřené dražby je nejen moderní a transparentní, ale zároveň přináší nejvyšší zisk,“ okomentoval před časem Čuma.