Protestující k bytovému domu vyrazili s vlajkami a transparenty, zato ale bez roušek. Policisté je několikrát k nasazení ochrany úst a nosu vyzvali, což lidem tlumočili i pořadatelé protestu. Většina účastníků akce svolané přes sociální sítě si ovšem roušky nenasadila. Přesto policisté při shromáždění nemuseli řešit žádné výrazné problémy. „Na místě byl Antikonfliktní tým, situaci jsme monitorovali. Akce byla z našeho pohledu klidná, obešla se bez nějakých výrazných excesů," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Zhruba dvě stovky účastníků shromáždění, mezi kterými byly i děti, se zastavily v Medlánkách u vchodu do bytového domu, kde bydlí ministr školství Robert Plaga. Doma jej ale nezastihli. „Asi se nás bojí. Zmizela i jeho jmenovka, to vím s naprostou jistotou, protože jsem se tady byl před týdnem podívat a jmenovka zde byla," křičel jeden z pořadatelů shromáždění Ivo Osovský v úvodu akce.

Zároveň s tímto úvodem se do megafonu omluvili obyvatelům okolních bytů. Ne všichni místní se ale s protestem pod svými okny smířili, a došlo i na vzájemné okřikování. „Co tady řvete, vypadněte odsud," křičela na protestující dvojice z protilehlého bytového domu. Počínání protestujících kritizovali i další místní, kteří třeba procházeli kolem. K žádným výrazným slovním potyčkám, které by museli řešit policisté, ale nedošlo.

U vchodu do domu, kde má byt ministr Plaga, pak vystoupilo několik řečníků. Jejich projevy shromáždění lidé prokládali potleskem, skandováním a pískotem. „Izolace je nejhorším trestem pro lidskou bytost, nyní jsou v izolaci kvůli nařízení vlády statisíce žáků a studentů," zmínila v projevu třeba Pavla Drbalová z iniciativy Vraťme děti do škol.

Na shromáždění přijeli lidé z různých koutů republiky. Mezi řečníky proto byla i Lenka Tarabová, která přijela z Liberce. „Dětem chybějí kamarádi. Tohle není jenom o učivu, ale škola je o tom, že se ty děti schází, že mohou chodit na kroužky a sportovat. Česká republika a Slovensko mají nejdéle zavřené školy. Je to neskutečná hanba," pronesla žena. Odpovědí jí bylo hromadné skandování davu.

Další z řečníků, Ondřej Březina, zase řekl, že shromážděním bojují účastníci akce za normální život.

V závěru zhruba hodinové akce se několika lidem podařilo dostat i dovnitř bytového domu. Jelikož Plagův byt nenašli, nechali na domovní nástěnce odkazy od dětí, které se chtějí vrátit do škol.