Svést se z hlavního nádraží až na Moravské náměstí do pěti minut. Díky taxíku, který pohání řidičovo šlapání do pedálů, by takovou cestu mohli zažít Brňané a turisté už za několik týdnů. Pokud Nadace Partnertsví dostane od brněnského magistrátu výjimku a bude mít povolení vjet s Trixi do centra města. „V Bratislavě jezdíme se dvěma Trixi. Čtvrt hodiny stojí sto slovenských korun. Dovedu si představit, že bychom mohli turisty a Brňany vozit i po Brně,“ řekl Peter Jankovič. Ten jezdí po bratislavském nábřeží. Bratislavští úředníci mu ale nedali povolení, aby mohl vjet s ekologickým taxíkem do centra. A tak z pěti Trixi, které loni nakoupil, uživí jen dvě. „Když jsem ze začátku stál v centru města, měl jsem spoustu klientů. Tutisti byli nadšení,“ vzpomíná Jankovič. Teď ve vozíku, který má vzadu malý elekromotorek, vozí maminky s dětmi nebo mladé lidi, kteří se potřebují večer dostat z restaurace do hotelu.

V sobotu si mohli Brňané vyzkoušet, jaké to je sedět v polootevřeném vozíku a bavit se přitom s „taxikářem“, který místo na plyn šlape do pedálů. „Je to vynikající. Hlavně se to bude líbit dětem. Město by taková vozítka mělo podpořit. Nikomu by to v centru nezavazelo, turisty by to potěšilo. A určitě by jízdu uvítali i starší lidé,“ těšila se například Antonie Misáková se svou vnučkou Rút.

Pro to, aby centrum oživila ekologická vozítka je i Igor Paciga. Ten by se svým synem jízdu ještě jednou rád zažil. Trixi už jezdí ve dvaceti státech světa. Jen na Slovensku si ho užívají ve třech městech: v Košicích, Bratislavě a brzy i v Piešťanech. Na Novém Zélandě dokonce Trixi slouží jako propagace některých měst. Radnice zaměstnávají taxikáře – cyklisty, kvůli propagaci.