Světový den těhotenství nebyl jen prostorem pro oslavu. Budoucí rodičky mohly získat užitečné informace. Na akci se představily mimo jiné i brněnské porodnice a zdravotníci odpovídali nastávajícím matkám na otázky. „S manželem jsme chtěli vědět, která porodnice nám bude sedět nejlépe. Akce nám pomohla zúžit výběr. Chci, aby mně i dceři bylo v porodnici co nejlépe," řekla Tereza Coufalová z Brna.

Hlavní organizátorka Majka Staňková si letošní ročník Světového dne těhotenství pochvalovala. „Jsme nadšení. Atmosféra byla nádherná. S jistotou musím říct, že se nám bohužel nepovedlo překonat světový rekord v počtu těhotných žen na jednom místě, určitě tu ale bylo víc maminek než loni," konstatovala spokojeně.

Stejně jako v předchozích letech, i letos se mohly ženy zúčastnit soutěže krásy. Letošní Miss těhulkou se stala Klára Foudová. „Krásná maminka s číslem sedm pochází z Prahy a pracuje jako filmová střihačka," doplnila Staňková.

Ženy, které se na letošní ročník nestihly podívat, pořadatelka uklidnila. „Na všechny se budeme těšit i příští rok, opět sedmého května. Světový den těhotenství přirovnávám k miminku. Stejně jako roste dítě v břiše matky, i náš festival se každým rokem rozšiřuje a vyvíjí," dodala na závěr Staňková.