Investiční záměr zahrne projekt na výstavbu školy, kuchyně, víceúčelové sportovní haly se zázemím, venkovního hřiště. Dalšími souvisejícími investicemi budou mimo jiné demolice, přívody vody nebo elektřiny. „Aktivitu města vítáme, protože městská část Brno-střed má ve správě pouze starší až historické školní budovy, jejichž údržba a modernizace je velmi nákladná. Nová a moderní budova bude pro nás a hlavně naše obyvatele a jejich děti velkým přínosem a zájem o tuto školu bude jistě veliký,“ zareagovala na záměr místostarostka Brna-středu Michaela Dumbrovská, do jejíž gesce školství spadá.

Každý ročník by měl podle plánu zahrnout dvě třídy, jedna se sportovním a druhá s všeobecným zaměřením. S návrhem na spolupráci na projektu výstavby základní školy a víceúčelové haly se na město obrátila Tělocvičná jednota Sokol Brno I. „Město by díky navrhované spolupráci získalo potřebné pozemky, a to za symbolickou jednu korunu. Na oplátku by členové Sokola mohli využívat plánovanou novou víceúčelovou halu v odpoledních hodinách a o víkendech,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Galerii Šilingrák v historickém centru Brna zdobí od pondělí nové dílo Mezi kruhy od místního uměleckého kováře Pavla Tasovského.
Nová umělecká ozdoba centra Brna: dílo Mezi kruhy symbolizuje zrod něčeho nového

Navazovat by na novou základní školu mělo nedaleké Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, v jehož blízkosti dělníci právě dokončují víceúčelovou halu. Hala, která vznikla na místě bývalé nafukovací, poslouží především atletům a gymnastům. „Děti z gymnázia už tam trénují. Hala je možná nejlepší v České republice," zmínil již dříve krajský radní Vladimír Šmerda.

Podle prvních odhadů by se náklady na výstavbu mohly pohybovat kolem 560 milionů korun. Vedení města se současně plánuje ucházet o dotace z národních nebo evropských fondů. Začátek stavby upřesní projektové práce a povolovací projekty, do země však dělníci poprvé kopnou nejdříve za dva nebo za tři roky.