Situaci v budoucnu zlepší stovky míst, jež vzniknou i na třech nových lokalitách, třeba v Tomešově ulici na Žlutém kopci. „Místa zde kriticky schází v pracovní dny v době, kdy má ordinační hodiny Masarykův onkologický ústav. Pacienti parkují v okolí po chodnících a v zákazech,“ uvedl radní Brna-středu pro dopravu Jan Mandát.

Nová parkovací místa• Stovky nových míst nově radní plánují v Tomešově ulici na Žlutém kopci, u brněnské dětské nemocnice a ve Sportovní ulici.
• Na parkovišti v brněnské Líšni prozatím dělníci nestaví. Starosta městské části chce probrat detaily stavby.


Přes čtyři sta míst je nově v plánu také u brněnské dětské nemocnice a ve Sportovní ulici v Králově Poli. Tady bojují s přibýváním odstavených aut. „Jakékoliv další parkovací místo v Králově Poli vítáme. Už tak špatnou situaci zhoršuje i rezidentní parkování, protože odstavená auta se nyní přesunula právě do naší městské části. Situace s parkováním je u nás skutečně tristní“ uvedla královopolská starosta Karin Karasová.

Jako jedno z prvních nových parkovišť mělo do konce roku vzniknout Park and Ride stání v Líšni u firmy Zetor. Zástupci města však musí stále řešit technické parametry výstavby. „Nelíbí se nám třeba výjezd z parkoviště do už teď přetížené křižovatky u Lidlu. Sejdeme se proto s náměstkem pro dopravu Robertem Kerndlem. Přizvat chceme i zástupce sousedících společností, třeba České televize,“ řekl starosta Líšně Břetislav Štefan.