Ve více než čtyřiceti fabionech, tedy v zaoblených místech mezi stropem a stěnou, vozu 1902 jsou letáky s tvářemi zaměstnanců dopravního podniku. „Na sociálních sítích dlouhodobě představujeme naše pracovníky a popisujeme jejich vztah k dopravě, k řízení a práci, kterou vykonávají. Tyto příspěvky měly vždy velký ohlas. Napadlo nás, je využít i tímto způsobem,“ popsal generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Poslední naděje. Operace vyléčí devadesát procent diabetiků
VIDEO: Poslední naděje z Brna. Gastrický bypass vyléčí většinu diabetiků

Pro brněnský dopravní podnik nyní pracuje téměř 2600 zaměstnanců, z toho je čtrnáct set řidičů a řidiček. Ve voze se cestující seznámí s více než dvacítkou z nich. Řidiči trolejbusů, tramvají, autobusů, zaměstnanci na plný úvazek, brigádníky, ženami i muži. „Naši zaměstnanci jsou hrdinové, kteří se každý den starají o to, aby cestující bezpečně dovezli do práce, školy, na nákupy či za zábavou. Denně je všichni potkávají v ulicích,“ doplnil Havránek.

Tramvaj hrdinů potkají cestující nejčastěji na linkách 2, 9, 3, 6, 4 nebo 5. „Do budoucna se letáky rozšíří i do dalších vozů. Využijeme je i k náboru nových zaměstnanců," informovala mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.