Na Brno lidé nahlédnou z výšky dvaceti metrů, nosná konstrukce rozhledny bude celodřevěná. V každém patře si návštěvníci přečtou naučné tabule. Předběžné náklady odhadují zástupci města na pět až sedm milionů korun. „Ve spodní části bude prostor, kam se lidé schovají v případě nepřízně počasí. Okolí Kamenné kolonie a Červený kopec je vyhledávaným místem odpoledních procházek mnoha Brňanů. Rozhledna se jistě stane oblíbenou zastávkou,“ podotkla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Brněnská rozhledna Holedná v obležení lidí.
Uleví se místním? Dojíždějící návštěvníky má na rozhlednu Holedná navést mapa

Umístění rozhledny se předpokládá v zahrádkářské kolonii, a to na pozemku patřícímu městu Brnu.Umístění rozhledny se předpokládá v zahrádkářské kolonii, a to na pozemku patřícímu městu Brnu.Zdroj: se souhlasem města BrnaNový vyhlídkový bod má být umístěný na městském pozemku v zahrádkářské kolonii na Červeném kopci. Přístup bude možný pouze pro pěší, pro auta má platit zákaz vjezdu. Součástí záměru je i vybudování přístupové cesty a sanace blízkého svahu. „Červený kopec je jedním z mála míst v Brně, odkud je nádherný výhled na celé město se všemi jeho dominantami. Rádi bychom tuto významnou lokalitu nadále rozvíjeli a zvýšili její atraktivitu,“ doplnila Vaňková.

Vypracování investičního záměru podpořilo také vedení městské části Brno-střed, kam Červený kopec spadá. Navíc je národní přírodní památkou, kde vědci pozorují vývoj krajiny a populaci rostlin, zvířat i lidí. Na kopci rovněž roste pestrá skladba stromů, mezi něž patří třeba akáty, jasmín, šípkové keře nebo černý bez. I proto je tato nenápadná lokalita cílem odborných exkurzí a vědeckého zájmu.