Ve zdravotnickém zařízení totiž během čtyřiadvaceti hodin skokově narostl počet pacientů s těžkou formou covidu. Nyní jich na JIP leží třiačtyřicet. „Doufali jsme, že získáme nějakou rezervu. Bohužel. Nyní musíme řešit, jak provoz přeskládávat nadále, aby bylo místo. Hrozí další omezení péče,“ uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Rovněž ve svatoanenské se pohybují na hraně. „Včera dopoledne jsme měli dvě volná lůžka s umělou plicní ventilací, takže jsme schopni ještě nějaké pacienty přijmout,“ uvedl v úterý krajský koordinátor covidové péče Vladimír Šrámek.

Studenti Divadelní fakulty JAMU se vydali za Hamletem současnosti.
Být či nebýt. Studenti se vydali za Hamletem současnosti. Reprízují ve středu

Svatoanenské nemocnici pomohl převoz dvou pacientů ve vážném stavu do Prahy, který se uskutečnil ve čtvrtek 25. listopadu. „Nicméně jsme tím spíše uvolnili část míst pro pacienty z menších nemocnic v kraji. S dalšími převozy zatím nepočítáme, protože situace se horší ve všech krajích včetně Prahy.“ doplnil Šrámek.

Narážel tak na skutečnost, že ještě v úterý ráno byla špatná situace v nemocnicích v Břeclavi, Hodoníně a Vyškově, odkud museli převážet pacienty do Brna a Znojma.

Ve Fakultní nemocnici Brno k úterku leželo třiačtyřicet pacientů na jednotkách intenzivní péče. Na standardních lůžkách pak 136. Ve svatoanenské nemocnici se nacházelo osmadevadesát pacientů s covidem. Dvaadvacet z nich na ARO, devatenáct na JIP a zbytek na standardních lůžkách.