V centru navíc najdou zázemí pro setkávání i některé jehnické spolky jako například Klub důchodců. Úpravy se dočká i přilehlý venkovní prostor budovy. Pracovníci v místě rozšíří trávník, přimontují lavičku a zasadí strom. Úřad tamní městské části bude sídlit ve druhém patře nového centra. „Je samostatně uzavíratelný. Plánuje se tam pět kanceláří, archiv, jednací místnost, toalety, denní místnost s kuchyňkou a úklidová komora. V budově bude i sál pro menší koncerty či zábavy jako jsou ostatky. Větší akce pořádáme v tělocvičně školy,“ upřesnil starosta Jehnic Václav Šicha.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPřipomínky k výstavbě kulturního centra má Kamil Krinčev, předseda spolku Klidné Jehnice a tamní opoziční zastupitel. „Pro každý takovýto projekt by se měly vyhlašovat architektonické soutěže, aby se tam řešily stavby komplexně. Nikdo se nás neptal, jestli potřebujeme společenský sál se 150 místy k sezení, nebo jestli by nestačilo pouze sedmdesát, jako je v jiných podobně velkých městských částech a takových nedořešených věcí je více,“ sdělil předseda.

V brněnských Jehnicích plánují postavit novou hasičskou zbrojnici.
Nová hasičská zbrojnice podpoří společenský život v Jehnicích

Autory studie jsou architekti z brněnské architektonické kanceláře Burian-Křivinka. Výstavba společenského centra vyjde na čtyřicet až pětačtyřicet milionů korun.