Černá fasáda přístavby vyvolala mezi obyvateli Bystrce různé spekulace. „Například kolovaly fámy, že má budova tuto barvu kvůli mému jménu Černošek, ale to není pravda. Přístavba je nápaditá, hezky komponovaná, a díky malůvkám ožila. V širokém okolí není žádná podobná,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Černošek.

Brňance Květoslavě Herberové se barva budovy líbí. „Někteří lidé sice nadávají, ale mě to připadá hezké. Nechápu, proč proti tomu ostatní něco mají,“ uvedla Herberová.

Součástí přístavby je také skluzavka pro školáky, se kterou však nesouhlasí Martina Jančová. „Skluzavka na školu opravdu nepatří, je to tu jako v zábavním parku. Stejně tak kmeny před vchodem připomínají spíše wellness centrum. Budova vůbec nezapadá do okolí, nelíbí se mi,“ sdělila Jančová.

V nové šestitřídní budově se budou děti učit podle programu Začít spolu. „Přístavba je vybavením koncipována pro tento program. Jsou zde umístěné i dvě ze čtyř prvních tříd,“ řekl Černošek. Dodal, že práce měly být dokončené v dubnu, ale kolaudace byla nakonec až dvacátého srpna.

Vzdělávací program Začít spolu se soustředí zejména na individuální přístup k dítěti.

JANA KOPECKÁ