Dům neopustila víc než čtrnáct dní. „Pokud půjde všechno podle ideálního scénáře, mohli bychom ven už příští neděli,“ říká studentka. Nepřála si být jmenována, redakce její identitu zná.

Jejího přítele testovali hygienici už v pátek, protože se nakazil dřív než ostatní. O dva dny později má proces podstoupit znovu. Pokud vyjdou oba testy negativně, potvrdí, že už nemá koronavirus. „Paradox je, že na výsledky se obvykle čeká tři až pět dní, otestovat by jej ale měli do čtyřiceti osmi hodin,“ zamýšlí se Brňanka.

Nejdříve tak měla strach, jestli budou moct lékaři druhý test provést, aniž by znali výsledek prvního. „Nakonec to snad dopadne dobře,“ říká.

Zákaz opustit domácnost je podle Brňanky psychicky náročný. „To, že nemůžu ven, je prostě hrozné. Naštěstí mám skvělé spolubydlící a navzájem se držíme nad vodou,“ svěřuje se.

Nedávno třeba udělali z obyčejné společné večeře slavnostní událost. Pohodlné oblečení vyměnili za šaty a obleky, jako by šli třeba do divadla. „Potřebovali jsme vyprat tepláky,“ směje se studentka.

Až karanténa skončí, slavit zatím neplánují. „Asi všichni spíš vyrazíme za rodinami, pokud to půjde. Ať si od sebe trošku odpočineme,“ dodává.

JANA TOMALOVÁ

Online reportáž