Ples hotelu International má nejdelší tradici ve městě. „Plesy se v hotelu konaly už od jeho otevření v roce 1962. Začátkem devadesátých let však zájem o podobné akce opadl. Proto jsme se rozhodli, že plesy opět dostaneme do módy, a začali jsme je dělat tematické,“ zmínil marketingový ředitel hotelu Michal Řičánek. Ples Festa Veneziana se koná čtyřiadvacátého února, lidé za vstupenky zaplatí přes šest tisíc korun. Na stolech nebudou chybět třeba cukrářské výrobky ozdobené pravým zlatem, vystoupí Leona Machálková.

Právě na vystoupení známých osobností lákají i další brněnské plesy. Například Tradiční ples sedmadvacátého ledna bude moderovat Jiří Mádl.

Tipy na plesy.

Plesy pořádají i brněnské městské části, třeba Líšeň, Tuřany či Židenice. Na plese Králova Pole lidem zazpívá Martin Chodúr. „Zahraje také cimbálová muzika. Pokud lidé chtějí vstupenky, musí si pospíšit, jelikož zbývají poslední,“ podotkla mluvčí Králova Pole Olga Pelcová. Vstupenky na ples, který se koná sedmadvacátého ledna, stojí čtyři sta padesát korun.

Už jen lístky na stání seženou lidé na Sport Ples Brno. Na plese, který se koná devatenáctého ledna, vystoupí ve sportovním duchu třeba workoutisté nebo stepaři. Nebude chybět ani tradiční půlnoční překvapení. Loni to bylo akrobatické vystoupení. „Letos chystáme nové a zapojíme i diváky,“ slíbila pořadatelka Zuzana Soukupová.

Účast na společenské akci, jako je ples, představuje pro ženy mnoho starostí s výběrem šatů. Na nápor zájemkyň se připravují brněnské salony. „Velkým hitem letošní sezony jsou pastelové barvy nebo krajkové šaty s tělovým podkladem, které dělají dojem oblečená-neoblečená,“ poradila Zlata Bielková z brněnského salonu Naive. Pokud není na pozvánce plesu vysloveně stanoven dress code, muži by měli zvolit smoking nebo luxusnější oblek, jehož doplňky musí ladit s róbou partnerky.

Starosti s výběrem barvy šatů nepotrápí ženy, které půjdou na ples brněnských fakultních nemocnic Ples červený jako kapka krve, který se koná sedmnáctého února. Bude totiž celý laděný do červené barvy a i hosté by se do ní měli obléknout.

Tipy Rovnosti na plesy
∙ Festa Veneziana: ples v benátském stylu s maskami, vystoupení Leony Machálkové a Ewy Farné
∙ Sport Ples Brno: moderuje Petr Švancara a Michal Chylík, půlnoční překvapení
∙ Ples červený jako kapka krve: ples v červené barvě včetně dress codu, vystoupení Dashy
∙ 24. reprezentační ples Králova Pole: vystoupení Martina Chodúra a cimbálové muziky