Pět pacientů s pozitivním testem na Covid-19 je nadále hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. „U jednoho z pacientů s onemocněním COVID-19 s těžkým průběhem se stav zlepšil, mohl být odpojen od umělé plicní ventilace a v pátek odpoledne byl převezen do „domovské“ břeclavské nemocnice," informovala v sobotu ráno mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Plošné testování na Moravském náměstí v Brně v sobotu 25. dubna.
Video: Lidé nad 60 už na testování v Brně nechoďte, vyšetřeno je tři tisíce lidí

Dva pacienti jsou napojeni na mimotělní podporu života, tři na umělou plicní ventilaci. Všichni jsou ve vážném zdravotním stavu.

V pátek zapsali hygienici dvanáct nových případů, vyléčených za stejnou dobu přibylo devatenáct. „Stále platí, že dvaaosmdesát procent pozitivně testovaných zůstává v domácím léčení. Na různých nemocničních odděleních se léčilo nebo léčí pětasedmdesát pacientů, 345 jich bylo či je v domácím léčení,“ uvedla v pátek Renata Ciupek z krajské hygienické stanice.

Tragický pád malého letadla na letišti u Kyjova. Ve stroji uhořeli dva muži.
Letecká tragédie na Hodonínsku: piloti po pádu do pole uhořeli

Od počátku epidemie se do čtvrtka z nemoci Covid-19 na jihu Moravy zotavilo 198 osob. Nejvíce jich bylo v Brně, kde hygienici evidují jednaosmdesát vyléčených, tedy čtyřiapadesát procent ze všech nakažených ve městě. Na Břeclavsku bylo devětatřicet zotavených, na Znojemsku 36. Brněnsko má dvacet zotavených, Blanensko devět a Vyškovsko osm. Hodonínsko má pět uzdravených, polovinu ze všech nakažených v regionu. „V celém kraji je zotavených v průměru sedmačtyřicet procent,“ dodala Ciupek.

V celé zemi evidovalo ministerstvo zdravotnictví k sobotnímu ránu 7 273 lidí s pozitivním testem na nový typ koronaviru. 215 z nich od počátku epidemie zemřelo, počet uzdravených dosáhl 2389. V celé zemi je 385 hospitalizovaných pozitivních na Covid-19. Počet testů od počátku epidemie do pátku dosáhl 203 622.