Žáci z Tišnova zvládli výuku v bílých pláštích bez problému. "Zabývali jsme se genetikou. Jsou to docela jednoduché úkoly, takže to zvládáme. Měli jsme nakrájet cibuli a získat z ní její DNA, což nebylo tak těžké,“ uvedl čtrnáctiletý žák Marek Fluder.

Dětem výukové centrum nabízí kurzy, které nejdou zařídit ve škole. Používat mohou totiž profesionální laboratoře. „Chceme jim tak hlavně spestřit výuku a také více popularizovat vědu. Ty nejmenší učíme třeba o skládání barev nebo o vodě. Starší žáci už zkoumají třeba DNA, mikroorganismy nebo mytózu,“ upřesnil Lumír Krejčí, který je strůjcem projektu.

Kurzy nabízí Bioskop nejen dětem a školákům, ale i starším lidem a veřejnosti. V kampusu už takto odvedli 540 kurzů. „Nabízíme je za symbolickou částku, pomáhá nám v tom hlavně brněnský magistrát nebo soukromé firmy. Trochu nás mrzí jen to, že nás zatím nepodporuje kraj,“ dodává Krejčí.

Deseti tisíc návštěvníků výukové centrum Masarykovy univerzity dosáhlo po čtyřech letech působení. Jubilejní třída si do Tišnova za odměnu odvezla kurz zdarma.