„Jsem velmi rád, že se nám po řadě měsíců podařilo vyjasnit složitou situaci a městská část má konečně novou radu, která bude řešit problémy občanů," uvedl sociálně demokratický starosta Břetislav Štefan, který nadále na postu zůstává.

Dohromady má koaliční uskupení devatenáct zastupitelů z devětadvaceti. „ČSSD obhájila post starosty a druhého místostarosty, hnutí ANO získalo prvního místostarostu a dva radní. ODS a STAN získaly každá po jednom radním. Společně jsme se dohodli na prioritách, které chceme naplnit," upřesnil Štefan.

Za důležité body považuje pokračování v opravách školských budov a bytového fondu nebo například prodloužení trolejbusu na Jírovu ulici.

Novým prvním místostarostou se stal Jaromír Talpa z hnutí ANO, druhým místostarostou zůstává Miloš Freiberg z ČSSD. „Myslím si, že již skončilo období nejistoty a bezvládí na líšeňské radnici. Naši občané si zaslouží dobrý strategický plán rozvoje obce a nalezení dlouhodobých finančních prostředků v rozpočtu k jeho uskutečnění," komentoval po zasedání Jaromír Talpa.

RŮŽENA MACHÁLKOVÁ