V této části parku hrací plocha pro nejmenší chybí. „Další dětské hřiště je na opačné straně parku, na místě původního dopravního, které jsme před několika lety zrekonstruovali," sdělila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Na ploše vedle tenisových kurtů jsou dvě nerezové skluzavky, tři pružinové disky, houpací koníci nebo balanční kladina. „Součástí hřiště jsou tři prvky pro vozíčkáře, konkrétně pexeso, xylofon a točný kolotoč," doplnil primátorčin náměstek Petr Hladík.

Tři panely umístěné na dřevěném plotu, který odděluje hřiště od kurtů, přiblíží dětem i dospělým historii Lužánek. Původně se v části nacházel rybník, později tam byly jezuitské zahrady. Dnešní podobu včetně cestní sítě dostal park v devatenáctém století.

Stavbaři na místě provedli terénní úpravy, hřiště má proto víc úrovní. Povrchy z umělého materiálu jsou udělané ve žluto-béžové a pískové barvě.

Náklady na opravu hřiště byly 3,3 milionu korun. Zaplatili je představitelé města. Plocha je přístupná bez omezení, od okolí ji oddělí živý plot.