Od dnešního dne se v novém skateparku projíždí nejen skateboardisté, ale i děti na in line bruslích. „Postavili jsme hřiště za jeden milion korun. Překážky jsou mobilní. Na zimu je schováme a znovu připravíme ledovou plochu pro bruslení,“ uvedla starostka městské části Brno – střed Dagmar Hrubá.

Do areálu se vejde čtyřicet lidí, kteří můžou trénovat na čtrnácti překážkách. Využít můžou také záchody a automaty s pitím. „Jsem rád, že konečně v Brně vznikl skatepark, za který se nemusíme stydět a můžeme tam pořádat i závody,“ myslí si vedoucí Skate klubu volnočasového střediska Lužánky Martin Hub.

Na hřišti musí lidé dodržovat také pravidla. Pořádek bude hlídat správce. Ten také bude vybírat symbolické vstupné. Dvacet korun. „Když je něco úplně zadarmo, lidé si toho neváží,“ vysvětluje Hrubá.

Areál také nebude otevřený pořád. V týdnu tam můžou skateboardisté a bruslaři až od dvanácti hodin dopoledne. Zůstat můžou až do osmi hodin večer. O víkendu správce otevře brány už v devět hodin ráno. „To je dobrý nápad. Většina skateparků totiž skončila kvůli tomu, že je někdo rozebral. Prostě přijela dodávka, vyskákalo z ní několik lidí a železné překážky si odvezli. Takto se tomu zabrání,“ myslí si Hub.

Ten, kdo přijde na hřiště musí mít také chrániče a helmu. Jinak ho správce nepustí dovnitř. Děti do deseti let navíc musí doprovázet dospělý člověk. Ten, kdo neumí na skateboardu ještě jezdit, může se v novém areálu začít učit. „Firma, která překážky dodala, také platí instruktora,“ láká zájemce Hrubá.