„Nejhorší situaci jsme zaznamenali na velkém i malém městském okruhu a také v okolí Zvonařky," upřesnila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Problémy v brněnské hromadné dopravě byly tak velké, že dopravní podnik nasadil i náhradní autobusy. „Situaci zhoršila dopravní špička a blížící se svátky. Předpokládáme ale, že po šesté hodině večer by se mělo vše zlepšit,“ dodala Lukšová.

V souvislosti s opravou silnice se řidiči odpoledne zdrželi dlouhé minuty například kolem křížení Jugoslávské a Merhautovy ulice.

Řidiči popojížděli i na dálnici D1 v okolí Brna, ve směru z Prahy. Mnohakilometrové kolony se tvořily už zhruba od Ostrovačic na Brněnsku.

Navíc se po čtvrté hodině stala nehoda za Brnem na 204. kilometru dálnice ve směru na Vyškov. „Situaci tam zkomplikovala dopravní nehoda tří osobních aut. Tvoří se dlouhá kolona. Místo je s opatrností průjezdné pravým jízdním pruhem," informoval krátce po havárii policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté na Blanensku šetří nehodu pod vlivem alkoholu. Řidič nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do auta v protisměru. Nadýchal přes dvě promile.