Od osmnáctého září dělníci rozkopou starou kanalizaci za domy číslo 35 a 37. „Na opravu naváže velká rekonstrukce plánovaná na začátek jara příštího roku,“ sdělil oslavanský starosta Vít Aldorf.

Oprava téměř kilometrového úseku zahrnuje kromě kanalizace vodovodu a silnice, také nové veřejné osvětlení, chodníky a parkoviště. „Opravy zaplatí Oslavany a Svazek vodovodů a kanalizací Ivančice,“ uvedl Břetislav Mutl za Správu a údržbu silnic Jihomoravského kraje, která je hlavním investorem a zadavatel zakázky.

Rekonstrukce Oslavany
• Od 18. září dělníci rozkopou vodovod a kanalizaci za domy číslo 35 a 37 v Hybešově ulici.
• Na opravy příští rok naváže jarní rekonstrukce skoro kilometrového úseku silnice v Hybešově ulici. Bude neprůjezdná v obou směrech. Objížďka povede přes Zbýšov.
• Součástí je i oprava kanálů a vodovodů z padesátých let, nové veřejné osvětlení, chodníky a parkoviště.

Komplikace čekají lidi z Hybešovy ulice. Kvůli uzavírce budou mít problém dojet ke svým domovům.

Horší situaci řeší Lenka Vráblíková. Její dům číslo 76 dělníci zbourají. „Budova není ve špatném stavu, ale stojí na nebezpečném místě blízko silnice. Radost z toho nemám. Na druhou stranu opravy kanalizací i silnice už jsou nutné,“ řekla.

O náhradním bydlení majitelka domu zatím vyjednává se starostou. „Pokud mi nabídnou důstojné řešení, s demolicí domu se smířím,“ dodala.

Projíždějícím řidičům cestu znepříjemní dopravní omezení. V době oprav silničáři silnici uzavřou. „Ve směru na Rapotice povede objížďka přes Zbýšov, stejně jako při opravách předchozích úseků,“ vysvětlil Aldorf.

Cena za opravy zatím není známá. „Můj odhad je okolo šedesáti milionů,“ dodal Aldorf.

Další detaily, jako je termín dokončení, budou známé až po podzimním výběrovém řízení.

PETR UHLÍŘ