„Cílovou destinací českého týmu je oblast Alexandroupolis-Feres nedaleko řecko-turecké hranice, kde je nyní situace nejvážnější," informoval hasičský záchranný sbor. S požáry se Řecko vypořádává celé léto. Nový požár se v noci z neděle na pondělí rozhořel například v oblasti Bojótie západně od Atén. Řekové požádali v pondělí odpoledne o pomoc.

Jižní Morava proto vysílá celkem 9 hasičů s různorodou odborností a 5 kusů techniky. S sebou berou tři dopravní automobily, jednu cisternovou automobilovou stříkačku a přívěs se čtyřkolkou. 

Na pomoc ohněm zkoušenému jihoevropskému státu vyslali svůj tým například i pražští hasiči a členové záchranné služby. Právě v Podívíně se přidali ke svým jihomoravským kolegům. 

Přehled vybavenosti:

Modul pro pozemní hašení
53 příslušníků HZS Středočeského kraje, HZS Olomouckého kraje, HZS Jihomoravského kraje, HZS Moravskoslezského kraje, HZS hl. m. Prahy, Záchranného útvaru HZS ČR, SOŠ a VOŠ požární ochrany HZS ČR
7 záchranářů ZZS hl. m. Prahy s vozidlem Fénix
4 servisní pracovníci výrobců zásahových vozidel
Celkem 3 hasební segmenty, v každém segmentu jsou dvě cisternové automobilové stříkačky CAS 20, jedna CAS 30, dopravní automobil a čtyřkolka s přívěsem s výbavou na hašení lesních požárů
Další vozidla: nákladní automobily, kontejnery (např. tankovací), nosiče kontejnerů
Přeprava: pozemní cestou
Odjezd: 22. 8. 2023 v 13:00 ze seřadiště v Podivíně    

Modul pro letecké hašení
vrtulník Black Hawk s šestičlennou posádkou, bambivak na 3 tisíce litrů vody
velitel odřadu a 4 letečtí záchranáři (HZS Moravskoslezského kraje)
4 příslušníci Záchranného útvaru HZS ČR
Přeprava: letecky vrtulníkem a pozemní cestou
Odjezd: 22. 8. 2023