Možnosti sportování v obci jsou podle místního starosty Libora Beránka velmi omezené. „V zimě se otevřená sportoviště nedají příliš využívat. Máme tady poměrně silnou základnu zvláště v házené, u které mají asi sedm nebo osm týmů od nejmenších až po starší dorost a muže. Jsou tu hráči futsalu a zájem je i o florbal,“ uvedl Beránek.

Vznik haly uvítají sportovci Tělocvičné Jednoty Sokolu Sokolnice, kam patří házenkáři i futsalisté. „Bojujeme o ni léta. Musíme jezdit třeba do Telnice nebo na všechny možné strany, popřípadě trénujeme v sokolovně, když je dobré počasí, tak i venku,“ popsal vedoucí organizace Vladimír Kotolan.

Kromě místních sportovců mají podle krajského mluvčího Michala Cagaly o používání sportoviště velký zájem i sportovní organizace z okolních obcí. „V okolí není k dispozici sportovní hala na házenou, florbal a další sporty," poznamenal. V sousední Telnici mají pouze nafukovací.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.

Projekt na výstavbu haly už získal stavební povolení. Představitelé obce přispějí pěti miliony korun. Osmnáct milionů poputuje z úrovně kraje. Padesát milionů mají na stavbu získat z dotace od Národní sportovní agentury.

Podle zástupců kraje je projekt aktuálně stále ve fázi přípravy k podání žádosti. „V současné chvíli se dokončují poslední úpravy v projektu a po čtvrtečním jednání krajského zastupitelstva, pokud zastupitelé schválí spolufinancování krajem, neprodleně projekt podáme do výzvy na Národní sportovní agenturu," přiblížil Cagala. Termín začátku i konce výstavby bude záležet na schválení dotace.

Adresa úřadu:

Obecní úřad Sokolnice
Komenského 435
664 52 Sokolnice
e-mail: obec@sokolnice.cz
elektronická podatelna: podatelna@sokolnice.cz
Úřední hodiny v době nouzového stavu:
obecní a stavební úřad
pondělí a středa 8.00 až 13.00

V dopoledních hodinách využijí sportovní halu žáci střední školy pro tělesnou výchovu. „Máme zhruba 140 ubytovaných žáků, takže bychom si rádi nechali také nějakou hodinu odpoledne pro naše žáky. Zbytek po dohodě s obcí využijí tělovýchovné organizace včetně víkendů, kdy hrají zápasy, a široká veřejnost," nastínil ředitel školy Oldřich Životský.

Sportoviště vznikne jako víceúčelové. „Bude se v ní provozovat široká škála sportovních i kulturních aktivit, včetně hraní házené, která je nejpopulárnějším sportem v okolních obcích. Součástí bude i menší hlediště, pod kterým vzniknou šatny, hygienické a technické zázemí," popsal Cagala.

Podle Životského nabídne tribuna asi sto míst pro diváky. Součástí projektu je zpevnění okolních ploch pro parkování. Hala vyroste na zastavěné ploše o velikosti 1740 metrů čtverečních.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1408. 2. prosince 1805 se v blízkém okolí odehrála bitva u Slavkova. Sokolnice leží asi jedenáct kilometrů jihovýchodně od Brna, žije zde asi dva tisíce čtyři sta obyvatel. Jedná se o vinařkou obec ve Velkopavlovické vinařské podoblasti.

Lékaři:

MediKlinic Sokolnice

Pondělí: 7.30 až 8.00 odběry 8.00 až 9.00 akutní případy 9.00-15.00 objednaní

Středa: 12.00 až 13.00 akutní případy 13.00 až 18.00 objednaní

Čtvrtek: 7.30 až 8.00 odběry 8.00 až 12.00 akutní případy

Pátek: 7.30 až 8.00 odběry 8.00 až 12.00 akutní případy

MediKlinic Telnice:

Úterý: 7.30 až 8.00 odběry 8.00 až 9.00 akutní případy 9.00-15.00 objednaní

Tipy na výlety v okolí:

* Mohyla míru - Památník Mohyla míru na Brněnsku je první mírový památník v Evropě. Byl postavený na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova jako pietní místo a memento válek. Je dominantou i přirozeným středem chráněné památkové zóny Slavkovské bojiště.

* Rozhledna Akátová věž - Na kopci Výhon východně od dvacet kilometrů vzdálených Židlochovic stojí rozhledna, které se říká Akátová věž. Má kruhový tvar, je vysoká osmnáct metrů a na její vrchol vede točité schodiště. Zahlédnout je odsud možné blízká města, ale i Pálavu, Novomlýnské nádrže, Bílé Karpaty a za jasného počasí i Alpy. Rozhledna je volně přístupná.