„Ročně nám ve školkách chybí dvacet míst pro tišnovské děti. Když k tomu připočítáme poptávku rodičů z okolí, místa v nové školce bychom dokázali okamžitě zaplnit. K myšlence vybudování další školky nás navíc tlačí i nová legislativa, podle které budeme časem povinní umísťovat do školek i dvouleté děti,“ zdůvodnil rozhodnutí mluvčí Tišnova Roman Skřepek.

Školka by měla stát v lokalitě mezi ulicemi Dlouhá a Na Honech. „Je to jediné vhodné místo pro podobnou stavbu v Tišnově. Školka by stála na okraji sídliště, kde žije nejvíc malých dětí z místních sídlišť,“ popsal Skřepek.

V ideálním případě by se podle něj mohlo stavět už příští rok. „Výstavba školky je ale stále pouze teorií. Momentálně hledáme projektanta,“ upozornil mluvčí.

Ještě před tím, než se zvolený projektant pustí do práce, chtějí zástupci města o školce debatovat s lidmi, kterých se stavba dotkne. „Veřejná diskuse by se mohla uskutečnit v dubnu,“ nastínil Skřepek.

Část obyvatel sídliště Hony myšlenku výstavby nové školky vítá. „Záměr chválíme. Koukat se z balkónu na hrající si děti je daleko krásnější, než koukat na holou plochu,“ napsal po zveřejnění záměru na sociálních sítích Vladislav Kubica.

Někteří lidé se ale bojí, že je existence nové školky připraví o klid. Třeba zdravotní sestra Míla Aulehlová bydlí nedaleko místa, kde má stát školka. „Po stavbě se už asi po noční nevyspím," uvedla žena.