Dvě digitální tabule tak nyní lidem usnadní orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

„Jsem rád, že jsou součástí moderní technologie, například svítivost LED diod je automaticky upravována podle okolního osvětlení, aby byla zaručena dobrá čitelnost za všech světelných podmínek i ekologický přístup,“ pochvaloval si brněnský radní pro participaci Filip Chvátal.

Autobusy v barvách Jihomoravského kraje. Ilustrační foto
Cestující na jihu Moravy si připlatí. Jednorázové jízdné podraží o 19 procent

S nápadem instalovat v židenických zastávkách Dělnický dům digitální tabule přišel navrhovatel Štěpán Juránek. Cílem bylo zlepšení standardů moderní městské hromadné dopravy.

Jeho projekt získal přes dva tisíce tři sta hlasů, umístil se tak na desátém místě v šestém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. „Digitální tabule ocení celé východní Brno, jehož obyvatelé využívají Dělnický dům jako významný přestupní uzel. Díky jednomu z nejhezčích výhledů na Brno z Bílé hory je ale ocení i mnozí další, kteří do Židenic zavítají,“ uvedl Juránek.