Po první veterinární prohlídce je pak jasno o pohlaví nedávno narozených dvojčat pandy červené. Jedná se o samce a samici. Pro samce vyberou jméno chovatelky, pro samičku jej mohou zvolit fanoušci. Hlasování spustí zástupci zoologické zahrady v příštích dnech.

Dvojčata přišla na svět v brněnské zoologické zahradě přibližně v polovině června. Chovu pandy červené se Brněnští věnují od roku 2013.

V zoologické zahradě se narodila mláďata kriticky ohroženého leguána mangrovového.
VIDEO: Unikátní odchovy lákají do brněnské zoo: lidé uvidí leguány i rejnoky

Zoo Brno také jako první česká zoologická zahrada odchovala kriticky ohrožené leguány a trnuchy, mořské paryby patřící mezi rejnoky.

Novinkou je zrekonstruovaná expozice sov v dolní části zahrady. „Celý prostor expozice se zvětšil, nyní má 221 metrů čtverečních a z hlediska welfare, tedy životní pohody, je nová expozice je vyhovující," konstatovala Brindzáková.

Nová ředitelka brněnské zoologické zahrady Radana Dungelová.
Nová šéfka brněnské zoo chce pro zvířata lepší podmínky. Co řekla o slonech?

Upravená expozice také nabízí sovám lepší rozhled do okolí. Stavba stála téměř pět milionů korun, z toho dvě stě tisíc korun podle Brindzákové zoo hradila z fondu dárců. „Jedná se tedy o peníze, které lidé posílají prostřednictvím adopcí zvířat," zmínila Brindzáková.

Zdroj: Zoo Brno

Nová ředitelka zahrady Radana Dungelová v rozhovoru pro Deník Rovnost před pár týdny řekla, že adopce zvířat je velká pomoc. „Skokově narostla s nástupem covidu. Lidem není osud zvířat v zoo lhostejný. Počet adoptivních rodičů nám narostl minimálně na trojnásobek. Jsem za to ráda a přesvědčuje mě to, že je potřeba s lidmi více mluvit," podotkla Dungelová.