Dýni si přišla ozdobit také Brňanka Petra Bořilová s rodinou. „I když prší, líbí se nám tady. Dýni vyřezává hlavně manžel. Letos jsme lépe vybavení než loni, máme vlastní nůž,“ poznamenala žena. Její malá dcera Běla má na sobě dokonce speciální halloweenský převlek.

Na svých dýňových výtvorech pilně pracují také děti Radka Mičulky z Brna. „Je to super akce. Jsme tady už druhý rok. V kalendáři jsme si to pohlídali. Jak vidíte, účastníme se za každého počasí,“ podotkl Mičulka.

Podle Vaňáče přišla v sobotu do brněnské zoo navzdory deštivému počasí necelá tisícovka lidí. „Návštěvnost je výrazně nižší než v minulých letech. To je evidentní. Ale o to více si to snad ti, co přišli, užívají,“ věří mluvčí zoologické zahrady.
Halloween v zoo začal ve dvě hodiny odpoledne. Provozovatelé připravili také dílny pro děti v Centru služeb a v Kamčatské chalupě v Beringii nebo speciální halloweenskou soutěž se třemi stanovišti.

Od půl páté začal pestrý program na pódiu u Dětské zoo. Vystřídala se tam hudební a taneční vystoupení, divadlo a vše uzavřela ohňová show. „Kdo by měl hlad, může zajít do africké vesnice, kde máme ochutnávku dýňových specialit. Máme vynikající polévku a koláč,“ navnadil Vaňáč.