Podle primátorky Markéty Vaňkové se rada města sejde s Petrem Švancarou hned ve středu. Právě bývalý fotbalista totiž v čele boje za záchranu lužáneckého stadionu stojí. Ze Švancarovy iniciativy měla také v areálu bývalého stadionu vzniknout sportovní akademie pro mládež. Před třemi lety uspěl v participativním rozpočtu s projektem Dejme za Lužánkami Š(v)anci mladým.

Švancara se v minulosti nechal slyšet, že kvůli demolici stadionu za Lužánkami zvažuje kromě protestů a petičních akcí i žalobu na město. Dosud podepsal petici za zachování sportu v lokalitě iniciátora Lukáše Winklera.

Legendární fotbalový stadion za Lužánkami zřejmě čeká demolice. Snímek ze 2. března 2023.
Kanceláře na "posvátné půdě"? Za Lužánkami v Brně musí zůstat sport, žádá petice

Vedení města argumentuje špatným technickým stavem stadionu. Kvůli němu považuje za neproveditelný i samotný projekt, který získal největší podporu veřejnosti. Definitivní rozhodnutí o směřování celé lokality a tedy i budoucnosti stadionu však nepadlo. Zároveň ale vylučuje, že by se v areálu stadionu měly v blízké budoucnosti konat jakékoli akce.

Někteří členové opozice mají jiný názor. Například zastupitelka Jana Drápalová považuje důvody neuskutečnění projektu Petra Švancary za nevěrohodné. Projekt totiž podle ní prošel posouzením, a to i v době, kdy byl znám statický posudek stavby.

„Trváme na realizaci participativního rozpočtu. Projekt je v souladu se strategií města Brna. Jsme přesvědčení, že je nutné o této tématice vést debatu, a to i v případě, že vedení města neuvažuje o zachování samotného stadionu,“ uvedla Drápalová.