Členové skupiny měli na místě připraveného voříška k naporcování a přítomné vybízeli k zakoupení psích produktů. Na stole kromě nožů nechyběla třeba váha ke zvážení masa. „Chceme poukázat na paradox krutého zacházení s kapry a necitlivost vůči jejich utrpení na straně jedné a soucit se psy jako domácími mazlíčky na straně druhé. Fiktivní prodej na to má poukázat provokativním způsobem, tedy záměnou kaprů za psy," uvedla za organizátory Veronika Chlupová.

Oprava dvou mostů u Branišovic na silnici I/53 na trase Brno-Znojmo skončila dřív
Z Brna do Znojma? Řidiči projedou u Branišovic bez omezení o den dřív

V okolí stánku se zastavily desítky lidí. „Určitě si vezmu nějaké množství psího masa domů. Je lepší si nechat psa vykuchat přímo tady na místě," poznamenal na místě s nadsázkou třeba Oldřich Sklenář.

U některých kolemjdoucích akce mnoho pochopení nevzbudila. „Nepochopil jsem, o co se tady snaží. Přijde mi to postavené na hlavu," klepal si na čelo Petr Červený.

Patnáctimetrový autobus Iveco.
Mamut v brněnských ulicích. Městem na zkoušku jezdí obří patnáctimetrový autobus

Pouliční prodej vánočních kaprů začal v posledních dnech v jihomoravských městech naplno. Aktivisté v této souvislosti upozorňují na to, že výlov, transport a následný pobyt v kádích může u ryb vést ke zraněním kůže, ploutví či žáber.

Několik týdnů před porážkou kapři navíc také nedostávají krmivo, aby se zlepšila kvalita jejich masa. Ryby tak žijí z vlastních tukových zásob, které nashromáždily, aby přežily zimu. V případě jejich zakoupení a vypuštění zpět do přírody tak hrozí kaprům smrt.