Za každý z předmětů zaplatí zájemci tři sta třicet korun. Podívejte se ve fotogalerii, jak svíčky detailně vypadají.

Kromě originálního vzhledu mají rovněž zajímavou vůni, pro brněnské Turistické informační centrum je připravila Anna Vodrážková. „Nechybí ani kultovní pařez, který hořel v Kohoutovicích 21. srpna 2012 a vědělo o tom celé Brno,“ napsali zástupci informačního centra na webu. Největší zájem je dosud o svíčku ve tvaru orloje, aktuálně ji není možné koupit online.

Tradiční akce Česko zpívá koledy.
Česko zpívá koledy s Deníkem. V Brně zazpívá se sborem herečka Jarka Vykoupilová

Nové vzory a motivy však návštěvníci adventních trhů najdou nejen na suvenýrech. Vizuální styl brněnských Vánoc navrhla pro letošní sezónu Vendula Pucharová Kramářová ve spolupráci s kreativní agenturou Aetna. Motivy se tak objevují na čokoládách, plecháčcích, přívěšcích, plátěnkách nebo mentolkách, ale zároveň v ulicích města na plakátech.

„Její tvorba se inspiruje hlavně přírodou a folklorními motivy. Ve vzoru se objevují rozkrojená jablka, pomeranče, perníky i další cukroví uspořádané okolo centrálního kapra nebo vánočky. Práce dostává zároveň použitými výtvarnými motivy do popředí gastronomickou stránku svátků,” vysvětlil nedávno Michal Rožek z agentury Aetna.