Rybářský kroužek odstartovali v prosinci. „Když se před Vánocemi na dva týdny rozvolnilo, tak jsme se s dětmi dvakrát sešli. Viděli jsme, že o to zájem mají, a tak jsme se rozhodli, že to zkusíme online,“ vypráví Plšek.

Po Novém roce se každé pondělí s šesticí dětí scházeli online. „Někteří rodiče s tím nejdříve nesouhlasili, ale když pak zjistili, že se zavírá úplně všechno, byli rádi, že zůstane alespoň nějaká zábava. První lekce jsme dělali zkušebně. Zkoušeli jsme, jestli to vůbec půjde, jak to bude fungovat, jestli bude dobré spojení a děti budou zvladatelné. A všechno bylo v pohodě,“ usmívá se.

Většina znalostí se dala předat online, protože velká část byla teoretická. „Můžeme ale ukazovat i některé praktické věci, třeba před kamerou. Nedávno jsme třeba na videích a na fotkách ukazovali jak dávat nástrahy na háček nebo pod háček. Všichni také zvládli rybářský test,“ říká.

V testu je všechno

Všichni členové správně odpověděli na otázky z rybářského řádu nebo poznávali různé druhy ryb. „V testu je všechno, kdy se smí a nesmí chytat, od jaké velikosti si lze vzít rybu domů,“ zmiňuje Plšek.

Díky úspěšnému testu si nyní děti smí vyřídit rybářský lístek a povolenku. „Už budeme rybařit. Kroužek máme propojený s Moravským rybářským svazem a s pobočným spolkem v Jundrově. Chodí se rybařit na rybníček na Rakovci. Jakmile bude nějaké lepší rozvolnění, už se budeme učit i více praktických věcí a budeme se každé pondělí vídat u vody,“ těší se lektor.

Než budou taková rybářská setkání povolena, zůstane kroužek online. Pomocí kvízů i prezentací budou třeba poznávat druhy ryb. I po několika měsících děti přes obrazovku zůstávají aktivní. „U menších je občas těžší udržet si jejich pozornost, protože třeba nejsou v pokojíčku sami a mají tam například sourozence. Ale většinou pozor dávají a u poznávaček jsou aktivní, snaží se co nejrychleji přihlásit a hodně toho říct,“ doplňuje.

Rodinným příslušníkům členů rybářského kroužku navíc někdy poslouží jako zajímavé zpestření dne. „Stalo se, že nám kroužek poslouchali sourozenci, mladší i starší. A dokonce i někteří rodiče a prarodiče. Je to super,“ směje se Plšek.