Stovka ztracených věcí letos zbyla například na základní škole v Pavlovské ulici v Brně. „Bývá jich i více. Zapomínají je nejen ti nejmenší, ale i starší žáci, třeba deváťáci. Na konci školního roku zbylé kusy vyskládáme a zveme rodiče, aby si je vyzvedli,“ sdělil tamní školník Pavel Žák.

Co zůstane, použijí třeba do školního divadla nebo na charitu. „Po rozebrání letos zbyla asi třicítka věcí, většinou ale poškozených,“ upřesnill Žák.

Zapomenuté věci se každoročně hromadí i na základní škole v Kotlářské ulici. “Ty nevyzvednuté pak učitelé půjčují jako náhradní oblečení dětem, které si na tělocvik zapomněly přinést úbor. Často se potom stane, že si žák na hodinu vypůjčí kus oblečení, o kterém zjistí, že býval jeho,” uvedl ředitel školy Libor Zřídkaveselý. Poslední kusy se pak učitelé pokusí dětem udat na každoroční zahradní slavnosti.

Každou ztracenou věc hned vyhlašují na základní škole ve Staňkově ulici v brněnském Králově poli. „I díky tomu letos s výjimkou jedné boty nezbylo nic. Vše zapomenuté také dáváme na jedno místo a žáci už ví, kam se chodit ptát. Pokud něco zbude, na konci roku vše skončí ve sběrech s oblečením,” řekla ředitelka Jana Hlaváčková.