Letos budou mít milovníci zeleného moku k dispozici 2 810 hektolitrů. „Je to pro nás prostě svátek, těšíme se. Když jsme Zelené pivo připravovali vloni, nikoho nenapadlo, jak nás potrápí epidemie a její přísná opatření. Hospody byly na Velikonoce zavřené, proto jsme pivo nabídli k jejich znovuotevření koncem května. Opravdu pevně doufám, že letos podobná situace nenastane,“ konstatoval výrobní ředitel Heinekenu Milan Schramm.

Zelené pivo sládkové vaří podle stále stejné receptury. „Z kvalitní vody, speciálního světleného ječného sladu a jakostního žateckého chmele. Vaří se tradičním způsobem na dva rmuty. slad se vyrábí výhradně pro Zelené pivo a jeho parametry se trochu liší od sladů běžně používaných u ostatních starobrněnských piv. Spolu s chmelem se do mladinové pánve přidává bylinný výluh," vysvětlila mluvčí Heinekenu Dita Vašíčková.

Jak dodala, svou sílu pivo získá osmidenním spodním kvašením, pak dokvašuje při teplotě kolem jednoho stupně Celsia. „Chuťově se zakuulacuje a získává typický buket a říz. Nakonec se do piva přidává likér. Zelená barva piva je tudíž výsledkem kombinace několika faktorů – technologie, surovin, výluhu i likéru," doplnila mluvčí.

Bylinný výluh se připravuje přímo v pivovaru a jeho složení je tajné. Z bylin obsahuje například kopřivu. „Přesné dávkování koncentrovaného a silného výluhu je výrobním tajemstvím. Musí se hlídat čas kontaktu bylin s vroucí vodou, abychom dosáhli patřičné kvality a koncentrace. Potřebujeme řádově litry výluhu,“ uvedl sládek a manažer kvality Jiří Brňovják.