"Dobrá zpráva pro nás je, že ze strany vystavovatelů i návštěvníků máme pozitivní ohlasy v tom smyslu, že se k účasti nebo návštěvě na veletrzích chtějí vrátit, že jim tento formát dává smysl. Oproti dřívějšímu kalendáři došlo ke změnám, začátek sezony poznamenala ještě nejistota spojená s pandemií, kvůli níž jsme odložili veletrh Salima až na příští rok, a podobně měl Motosalon zahajovat na začátku března motocyklovou sezonu, epidemiologicky ale termín stále představoval vysoké riziko," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Tomáš Moravec.

Termín veletrhu Techagro se posunul o dva roky pro nedostatek nových exponátů, které firmy nemají kvůli omezení ve výrobě a zpomalení dodávek. Obvyklý Motosalon, který se mimo hrozby opatření proti šíření koronaviru také potýkal s nedostatkem exponátů, pořadatelé nahradili alespoň Motovíkendem pojatým jako svátek motorkářů v termínu od 8. do 10. dubna.

Ke svému konci se blíží stavba tramvajové trati k univerzitnímu kampusu. Dělníci v pondělí začali s pokládkou kolejí v tunelu. Na stavbu celé trati bude použito 350 tisíc kilogramů kolejnic.
Dělníci v Brně už kladou koleje do největšího tramvajového tunelu, podívejte se

Další naplánované veletrhy jako Opta, Stavební veletrhy Brno nebo Ampér se stejně jako mezinárodní prodejní výstava Minerály uskuteční v plném rozsahu. Podzimní část sezony opět v srpnu zahájí módní veletrhy Styl a Kabo, následované v září veletrhy Urbis Smart City Fair, vrcholem sezony bude Mezinárodní strojírenský veletrh na začátku října. Po něm Veletrhy Brno plánují další ročník Caravaning Brno, Go a Regiontour i festivalu Life a Vánočních trhů.

V kalendáři veletržního roku v Brně přibyly i některé novinky. Už v dubnu se uskuteční 14. ročník mezinárodní textilní výstavy PPM Quilt Show, která se pro další roky stěhuje z Prahy do Brna, naplánované je i setkání hráčů počítačových her Game Access Conference. Veletrhy plánují i třídenní festival pro fanoušky nákladních tahačů Truck Show Brno a veletrhy chytrých technologií pro města Urbis doplní akce Future Mobility zaměřená na inteligentní technologie pro dopravu.

Kromě akcí, které Veletrhy Brno pořádají, se v jejich areálu konají i pravidelné akce nebo mimořádné výstavy. Letos to bude výstava Tutanchamon - jeho hrobka a poklady, veletrh Beauty Forum, baletní soutěž Na špičkách, ale i studentský festival Majáles nebo Animefest.