Ve čtvrtek pavilon P, kde se veletrhy konají, patří odborníkům, od pátku do neděle jsou veletrhy přístupné béžným návštěvníkům. Prezentuje se na osm set vystavovatelů z dvaceti zemí. „Lidé na veletrzích najdou třeba stánky téměř všech krajů Slovenska, poprvé se na veletrhu stánkem představuje také české ministerstvo kultury," zmínil ředitel veletrhů Miloň Mlčák.

Budova hlavního vlakového nádraží v Brně. Ilustrační foto.
Prosklená stěna do ulice nebo nový mramor. Nádražní budovu opraví za 100 milionů

Brno a Jihomoravský kraj mají na veletrzích poprvé společný stánek. Lidé se v něm dozvědí o turistických cílech v kraji z jiného úhlu pohledu, nebo zjistí víc o brněnských vědeckých institucích.

Jednou z doprovodných akcí veletrhů je také cestovatelský festival plný přednášek a promítání Go Kamera. Lidé se na přednáškách potkají s cestovateli či nahlédnou do mongolské jurty.

U Úrazové nemocnice v Brně má v budoucnu vyrůst nový pavilon se sedmi operačními sály a heliportem na střeše. Autor: LT PROJEKT a. s.
Nový pavilon s heliportem potřebuje víc místa. Stavba? Nejdřív za dva roky

V jiné části pavilonu P se zase pokochají uměním mladých kuchařů, cukrářů či barmanů ze středních škol, kteří soutěží ve svých oborech přímo před zraky diváků. V dalším koutě pavilonu si lidé mohou koupit ve stáncích výrobky přímo od řemeslníků.