Trojice veletržních dnů nabídne nové módní kolekce českých i zahraničních firem. Právě zahraniční účast bude spolu s módními přehlídkami podle generálního ředitele Veletrhů Brno Tomáše Moravce letos výjimečná. „Před námi je ročník, který je ve srovnání s předchozími v lepší kondici. Některé firmy se nám hlásí nově, některé se vrací. Je to sto třicet firem z dvanácti zemí, což znamená poměrně vysokou zahraniční účast. Doprovodný program jsme posílili o historicky tradiční téma přehlídek. Myslím si, že to bylo srdce veletrhu, které v určitou chvíli přestalo bít, takže je to návrat k něčemu, co je osvědčené,“ uvedl Moravec.

Návrat módních přehlídek oslovil například českou obuvnickou firmu Vasky, která bude na veletrzích vystavovat poprvé, dále módní návrhářku Helenu Bedrnovou nebo Ateliér Donát. Z hostů do Brna zavítá třeba mistr České republiky v make-upu a jeden z nejvyhledávanějších profesionálních vizážistů Pavel Bauer, stylistka a osobní kostymérka hollywoodských hvězd Stáňa Šlosserová nebo stylistka s dvacetiletou praxí jako kostýmní výtvarnice při natáčení reklam i seriálů a módní redaktorka Klára Klempířová. Dojde i na zdraví. Součástí sympozia zabývajícího se péčí o nohy, jehož se zúčastní i lékaři, bude například přednáška s názvem Zdravá noha. Doprovodný program zahrnuje také předávání cen Nadace Jana Pivečky pro mladé designéry.

Podle nového šéfa veletrhů Stylu a Kabo Martina Škarky bude část programu poprvé přenášená online. Třídenní akce je určená výhradně pro obchodní partnery a tudíž veřejnosti nepřístupná.