Svůj stánek bude mít na trzích například Dita Fleischlingerová. Nabízet bude ruční autorské šperky a nejen to. „Pro jarní náladu jsem namalovala kočičí magnetky, které na mém prodejním stánku také budou,“ těší se trhovkyně.

Netradiční velikonoční výzdoba zdobí Pozořice na Brněnsku
Zajíci v nadživotní velikosti zdobí městys na Brněnsku

Kromě velikonočního zboží bude hlavní brněnské náměstí také náležitě vyzdobené. „Od roku 2018 nám Velikonoční slavnosti zdobí téměř dvoumetrová kraslice, kterou městu Brnu darovala chorvatská Koprivnicko-Križevecká župa. Kraslice osobitým způsobem zachycuje přírodu, brněnské dominanty a památky a každým rokem zaujme jak děti, tak dospělé,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl. 

Přes 1 000 vajec zdobí velikonoční strom v Kuřimi
Přes 1 000 vajec zdobí velikonoční strom v Kuřimi

Stánky budou pro návštěvníky otevřené každý den od jedenácti hodin dopoledne do sedmi hodin do večera. Doprovodný program bude začínat ve čtyři hodiny odpoledne a bude složený převážně z vystoupení folklórních a národopisných souborů. Pro zájemce tak zahraje například cimbálová muzika Grossianka, Majerán, Kapric, Jánoch, Denár, Oskoruša, Mládí z Čejče a další. 

Marjánkovské jarnění se v Mariánských Lázních. Ilustrační snímek
Jak slavíte Velikonoce? Pochlubte se vašimi fotkami

O víkendech pak vystoupí od tří hodin dětské soubory Relíček, Pomněnka, Vonička či Kyjovánek a pro děti bude připravena tvořivá dílnička. Slavnosti se budou konat za každého počasí.