„Zabavili jsme kvůli alkoholu za volantem řidičský průkaz několika českým řidičům a čtyřiadvacetiletému Němci, který nadýchal 0,7 promile,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb. Na pokutách policie ve spolupráci s pracovníky magistrátu vybrala 131 000 korun.

Policisté také testovali, zda řidiči nepožili drogy. „Ze stovky provedených testů byl pozitivní pouze jeden,“ dodal Šváb.

Zapeklitou situaci připravil policistům v kempu start na Kývalce opilý sedmadvacetiletý Němec, kterého našli dvě hodiny po půlnoci ležícího mezi stany. „Neměl u sebe žádné doklady, jen mobilní telefon. Po nejméně hodinovém telefonování se policistům podařilo dovolat jeho přátelům, kteří si kamaráda po lékařském ošetření převzali,“ popsal mluvčí.

Kuriózní případ řešili také brněnští strážníci. Jeden z návštěvníků Velké ceny se totiž rozhodl, že si postaví stan u protihlukové stěny na Obvodové ulici v Bystrci. „Museli jsme muži vysvětlil, že takhle by to nešlo a že na stanování jsou určeny kempy,“ podotkla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.