V samotném městě Brně policisté přistihli přes noc za volantem třináct opilých řidičů aut a jednoho motorkáře. „V šesti případech řešil problém správní orgán, takže řidiči zaplatili na kaucích a pokutách víc než třicet tisíc korun. Pouze v jednom případě se jednalo o trestný čin, a to když dotyčný nadýchal přes jedno promile,“ uvedl Šváb. Problém měl také muž, který řídil, i když měl zákaz. I on se bude podle Švába zodpovídat z trestného činu.

Policisté zkontrolovali celkem 109 motocyklů a 190 dodávek. Další řidiče pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek neobjevili. Nikdo se také nepokoušel odjet z města s ukradenou motorkou.

Kromě kontrol řidičů řešili policisté také četné stížnosti od lidí, kteří bydlí v blízkosti Masarykova okruhu. „Zasahovat jsme museli po četných stížnostech také v Bystrci, kde se v Přístavní ulici konala po zavírací době diskotéka pod širým nebem. Hudební produkci jsme k nelibosti návštěvníků ukončili,“ informoval Šváb.

Noční nehody: Kamiony vs motorky 2:0

V Brně jsou momentálně stovky motorkářů a další budou podle policistů přijíždět i v sobotu. Lidé proto musí počítat s tím, že se na dálnici D1 u Masarykova okruhu mohou při dopravních komplikacích tvořit kolony. Noc z pátku na sobotu ale patřila spíše nehodám kamionů. Obě nehody se staly kolem šesté hodiny ráno. Jako první boural kamion asi ve tři čtvrtě na šest na 199. km ve směru na Prahu.„Z kamionu vytékala nafta. Řidič však vyvázl bez zranění,“ uvedl mluvčí Jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Štěstí měl i další řidič kamionu, který sjel ze silnice jen o několik minut později na 205. km dálnice D1 ve směru na Vyškov. „Nehoda se stala u Podolí na Brněnsku. Řidič nezvládl řízení a skončil v příkopě. Nic se mu ale nestalo. Ani kamion nebyl nijak poškozený. Zavolali jsme proto pouze odtahovou službu, aby ho vytáhli z příkopu,“ řekl Haid.