Důvodem rozsáhlé rekonstrukce je velmi špatný stavebně-technický stav mostu. Ten je současně jedním z nejdelších v Česku, zahrnuje dva hlavní mosty a čtyři rampy. „Stavba řeší opravu šesti mostních objektů na silnici I/42 v ulici Otakara Ševčíka, opravu dvou opěrných zdí, protihlukové stěny a úpravu inženýrských sítí,“ popsal židenický starosta Petr Kunc.

Každý rok chtějí silničáři opravit jednu polovinu, přestavba tak bude rozdělená na dvě etapy. V první z nich řidiči neprojedou pruhem ve směru od Židenic na Komárov včetně přilehlých ramp. Provoz se tedy změní na režim 1+1, tedy jeden jízdní pás v každém směru.

Součástí stavby je i rozšíření mostu v místě zrcadla nad Nezamyslovou ulicí. „Dojde tak k prodloužení odbočovacího pruhu doleva ve směru na D1 a tím ke zlepšení rychlosti odbavení křižovatky," zmínila před časem mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Po rekonstrukci mostu by se mohl proměnit i prostor pod ním, kde se nyní vyskytují bezdomovci. Žideničtí tam chtějí vytvořit vyžití hlavně pro náctileté. „Skatepark by stál minimum peněz. Nabízí se lezecká stěna, streetbal. Je to daleko od obydlí a je tam protihluková stěna," nastínil dříve starosta Kunc.

Řada tamních obyvatel i řidičů, kteří místem denně projíždějí, má však již nyní obavy z možných dopravních komplikací a čekání v dlouhých kolonách. „Stavba z obou stran. Nechci vidět ten provoz v pátek,“ strachoval se například Tomáš Procházka. Konkrétní objízdné trasy teprve zástupci městské části zveřejní na webu.