Podle ředitele Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Romana Hanáka na nelichotivý stav silnice měl vliv také silný provoz, který se v této lokalitě zvedl, protože řada řidičů silnici využije jako objízdnou v momentě, kdy je dopravně ucpaný úsek ve Vídeňské ulici.

„Na kvalitě vozovky se tím pádem bohužel projevuje nejen automobilová, ale také intenzivní tranzitní doprava," sdělil Deníku Hanák.

Velkou tvorbu výtluků silničáři zaznamenali před svátky jak v Brněnské ulici v Modřicích, tak i v Masarykově. „Konkrétně v Brněnské ulici v úseku od příjezdu do Modřic ze silnice I/52 až k podjezdu a v Masarykově ulici, zejména v úseku od budovy pošty po křižovatku s Husovou ulicí. Zmíněné úseky jsme označili přechodnými dopravními značkami," zmínil Hanák.

SIlnici zařadili do plánu oprav

Podle něj obratem zmíněné silnice zařadili do plánu oprav studenou obalovací směsí, kterou lze tyto výtluky v zimním období opravovat v rámci běžné údržby. Silničáři s pracemi začali v sobotu a skončili v pondělí. Předpokládané náklady byly asi sto tisíc korun.

Modřičtí obyvatelé věří, že se nejedná o konečnou opravu povrchů. „Předpokládáme, že to nebude trvalá oprava, ale pouze dočasná do jarních měsiců. Značka upozorňující na nerovnost vozovky pro jistotu zůstala," podotkl Novák.

Ředitel krajských silničářů Hanák informoval, že pro letošek mají v Modřicích schválené investice pro úsek v Masarykově ulici a křižovatku v Husově ulici. Předpokládané náklady přesahují pětačtyřicet milionů korun.

„Provozní úsek má v zásobníku plánovaných neinvestičních akcí zařazenu obnovu povrchu na silnici v Brněnské ulici od I/52 po podjezd pod I/52 a Nádražní ulici. O konkrétních datech a dalších krocích bude rozhodnuto v následujících dnech," poznamenal Hanák.

V Restauraci U Lucerny zdražili přesně podle navýšené sazby DPH.
Brněnské hospody a vyšší DPH na pivo: zdražování i stejná cena kvůli studentům

Upozornil také na fakt, že v této momentálně dopravně přetížené lokalitě bude velmi zásadní dobrá koordinace jakékoliv stavební činnosti.

Rozpočet Jihomoravského kraje počítá pro letošní rok s výdaji na krajské silnice skoro dvě miliardy korun. „Původní návrh rozpočtu počítal s výdaji na krajské silnice 1,7 miliardy. To už neplatí, protože k této částce přidáváme 150 milionů," řekl hejtman Jan Grolich po prosincovém jednání krajského zastupitelstva.