S výzvou upéct zdravotníkům cukroví přišla Lucie Kučerková z Bystrce. „Moje matka je zdravotní sestra, proto vím, jak náročnou práci teď zdravotníci mají. Chtěla jsem najít způsob, jak jim poděkovat a udělat jim radost,“ uvedla. Do vybraných nemocnic chce sama poslat šest druhů cukroví. „Možná stihnu napéct i víc,“ řekla.

Návrh podpořil starosta Bystrce Tomáš Kratochvíl. „Paní Kučerková mně kontaktovala na sociální síti. Nápad mi přišel skvělý, proto jsem se rozhodl předání cukroví realizovat,“ řekl Kratochvíl. Spolupráci vyjednal s Úrazovou nemocnicí a Nemocnicí Milosrdných bratří.

Ředitel nemocnic Pavel Piler návrh uvítal. „Iniciativa lidí z Bystrce mně velmi potěšila a v této nelehké době si jí velmi vážím. Věřím, že lékařům, sestrám a ostatním zaměstnancům jistě napečené cukroví udělá radost,“ komentoval.

Na krabičku voňavého domácího cukroví se už těší sestra interního oddělení Vladimíra Hermanová. „Nabídka pomoci nám zdravotníkům mně moc těší a naplňuje optimismem. Jako každá hodpodyňka bych chtěla mít na Vánoce napečeno, kvůli současnému pracovnímu vytížení na to ale nejspíš nezbude čas,“ uvedla.

Výzvu Napečte cukroví pro sestry a lékaře už starosta zveřejnil na svém facebookovém účtu. „Místní se o ní dozví i v prosincovém vydání Bystrckých novin,“ dodal Kratochvíl. Zatím předpokládá účast asi padesáti dobrovolníků. Ti mohou domácí cukroví darovat od 16. do 22. prosince na recepci úřadu městské části. Pokud ho bude dostatek, chce starosta Kratochvíl část cukroví předat i do bystrckých domovů pro důchodce.