Nově se bude mezi Husovickým tunelem a křižovatkou Provazníkovy a Karlovy ulice jezdit pouze v jednom pruhu v každém směru.

Zároveň s tím čekají řidiče i další omezení na křižovatce na Tomkově náměstí. "Nebude možné projet z Dukelské třídy do ulice Valchařské a opačně. Do Dukelské třídy bude možné odbočit pouze vpravo ve směru z Provazníkovy ulice ve směru od Husovického tunelu. Z Valchařské ulice bude umožněn vjezd pouze do Cacovické ulice," popsala mluvčí ředitelství silnic a dálnic, které mají stavbu na starost, Lucie Trubelíková.

Nová silnice na Tomkově náměstí v Husovicích.
Silnice na Tomkově náměstí už je vyasfaltovaná. Rýsuje se i lávka přes Svitavu

Situace se do normálu vrátí až v pátek 13. ledna, kdy provoz obnoví opět v plné kapacitě dvou pruhů v každém směru. "Vzhledem k pokračujícím pracím na hlavní trase bude provoz ve směru k Husovickému tunelu veden změněnou trasou na levé straně, takzvanou fází esíčko. V obou směrech bude platit zákaz odbočení vlevo," doplnila Trubelíková.

Tato omezení budou platit až do 30. června letošního roku.

Vizualizace Janáčkova kulturního centra podle návrhu ateliéru M1.
Top investice Brna roku 2023: nejvíc napumpují do multifunkční haly, sálu a VMO

Omezení průjezdu přes Tomkovo náměstí do dotkne také městské hromadné dopravy, a to konkrétně autobusových linek 72, 75 a N94.

 Autobusová linka 72 ve směru do Králova Pole nebude obsluhovat zastávku Tomkovo náměstí. Náhradou za ní zastaví na zastávce tramvajové linky 4 Cacovická.

 Autobusová linka 72 ve směru do Slatiny obslouží zastávku Karlova tak jako nyní. Ta však bude z důvodu pokračující přestavby Tomkova náměstí přeložena o dvě stě metrů zpět ke křižovatce s ulicí Mateří.

V Táborské ulici vykolejila tramvaj.
Vykolejená šalina v Židenicích: zjišťují, jestli jel řidič příliš rychle

 Noční linka N94 potom pojede ve směru do centra i nadále v úseku Maloměřický most  - Tomkovo náměstí odklonem přímo ulicí Valchařskou. Vynechá tak zastávku Karlova. Přes zastávku Karlova však jede linka po své trase ve směru do Obřan. Zastávka Maloměřický most je rovněž přeložena k zastávce tramvajové linky 4.