Provoz tam silničáři plánují převést 15. července. V oblasti Tomkova náměstí nyní řidiči jezdí ve dvou pruzích v každém směru. Částečně po provizorním mostě, kde platí snížená rychlost dvacet kilometrů v hodině. I po změně dopravy řidiči dál projedou ve dvou pruzích v každém směru, ale změní se trasa průjezdu.

V brněnských Maloměřicích vzniká obří mostní estakáda. Bude dlouhá zhruba půl kilometru a povede například nad místním seřaďovacím nádražím.

Místo dvou jízdních pruhů v každém směru čekají řidiče u Tomkova náměstí v Brně přes prázdniny omezení dopravy na polovinu.
TOP 5 prázdninových omezení dopravy v Brně. Podívejte se, co vás čeká

Kromě Tomkova náměstí dělníci pracují také na dalších třech částech velkého městského okruhu, a to v Bauerově, Žabovřeské a Rokytově. „Až stavby skončí, bude to znamenat ve všech místech významné zjednodušení dopravy. Jak je vidět v případě Bauerovy, je to i výrazné zlepšení městského prostředí," podotkl nedávno ministr dopravy Martin Kupka.

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl věří, že všechny čtyři aktuální stavby na velkém městském okruhu v Brně budou hotové do konce příštího roku. „A v brzké době. Možná rok poté budeme schopní zahájit další významnou stavbu. A to tunel Vinohrady, který doplní celou východní část okruhu, aby byl plně funkční," sdělil na jaře Mátl.